Skip to main content

Workshop keramiek, art journaling en intuïtief creëren voor volwassenen, met kinderen en teambuilding| Gent

Workshops Gent 

Jaarreeks ‘Van hoofd naar handen’

Voor wie altijd bezig is maar zelden echt aanwezig.

Wat ik hier vond, was zoveel meer dan creativiteit. Het was een plek waar ik mocht vertragen en even uit de overdrive stappen. Een ruimte zonder oordeel. Ik vertrok lichter, met meer ruimte in mijn hoofd.”

Elke maand een plek waar je niets hoeft te bewijzen. Een jaar creatief vertragen om leniger te denken en aandachtiger te leven.

Je bent je creativiteit niet kwijt.
Misschien ben je alleen het ritme kwijtgeraakt waarin ze vanzelf verschijnt. Je hoeft niets mooi te maken en ook niets helemaal ‘af’.

De jaarreeks bestaat uit acht maandelijkse workshops, waarvan één een verdiepend tweedaags porseleinatelier. Je hoeft er niet steeds beter in te worden. Je mag elke maand opnieuw vertragen, spelen, onderzoeken en creëren, en zo opnieuw thuiskomen bij jezelf.

De jaarreeks start op 14 november.
Er zijn zes plaatsen. De eerste is al gereserveerd.

Gun jezelf een jaar waarin aandacht opnieuw een gewoonte mag worden

Ik wil mijn plek in de jaarreeks reserveren

Jouw plek reserveer je aan €487, inclusief alle materialen en negen namiddagen: acht workshops, waarvan één tweedaags porseleinatelier.

Voor wie verlangt naar meer speelsheid, een leniger hoofd en naar een leven met meer aandacht voor wat er echt toe doet.

Je reserveert een heel jaar voor jezelf.

👉 Ontdek de jaarreeks

Twijfel je nog?

Dan mag dat. Alleen goed om te weten: losse workshops (vanaf €64) zijn er enkel als de jaarreeks niet volloopt. Ik kan je dus geen plek beloven, wel een berichtje sturen zodra ik weet of er nog ruimte is;

👉 Stuur me een e-mailtje naar hallo@meikejanssens.be , dan zet ik je op de lijst en verwittig ik je als er een plek vrij is.

Wil je zeker zijn van je plek? Dan is de jaarreeks de enige gegarandeerde weg naar binnen.

Misschien gaat dit ook over jou

Je hebt zelden écht niets te doen.

Zelfs wanneer je eindelijk even gaat zitten, grijp je automatisch naar je telefoon. Je drinkt koffie terwijl je je mails leest. Je wandelt, maar bent ondertussen al bezig met wat straks nog moet gebeuren. Je kijkt een film en scrolt tussendoor nog even. Je hoofd staat bijna nooit stil, en zelfs wanneer je iets creatiefs probeert, verschijnt dat stemmetje.

Doe ik dit wel goed?

Wat moet dit worden en heeft het eigenlijk wel zin?

Ergens onderweg zijn we verleerd om gewoon iets te doen omdat het fijn is om te doen. Er is niets mis met ons, alleen moet bijna alles een doel hebben.

Zelfs onze vrije tijd.

Misschien verlang je daarom niet naar méér tijd

Je verlangt naar een andere manier van leven. Naar momenten waarop je niet voortdurend hoeft te reageren, waar je telefoon even mag zwijgen en je handen het even mogen overnemen van je hoofd.

Waar je even niets hoeft te presteren of te bewijzen en gewoon kijkt, voelt, maakt en speelt.

Je doet dat omdat je onderweg iets terugvindt waarvan je vergeten was dat je het miste.

Eén namiddag kan fijn zijn

Je wandelt buiten. Je merkt ineens hoe mooi het licht tussen de bomen valt. Je ziet kleuren die je anders voorbijloopt. Je ademt wat dieper.

Maar een paar dagen later neemt het gewone leven het vaak weer over. Je agenda loopt vol. Je aandacht wordt opnieuw alle kanten op getrokken. Je hoofd neemt weer het stuur over.

Verwondering terugvinden lukt meestal wel, maar ze vasthouden is iets anders. Dat vraagt een ritme, en daarom bestaat deze jaarreeks.

Aandacht groeit wanneer je haar elke maand opnieuw uitnodigt. Zo wordt nieuwsgierigheid sterker en wordt spelen makkelijker, omdat je jezelf er toestemming voor blijft geven.

Wat er langzaam verandert

Dat gaat langzaam, en niemand vertelt je hier hoe je moet leven. Je oefent gewoon elke maand opnieuw in aandacht.

Misschien merk je na een tijdje dat je minder snel naar je telefoon grijpt zodra het even stil wordt. Dat je hoofd minder voortdurend oplossingen zoekt. Dat een fout niet meer voelt als een mislukking, maar als een uitnodiging om verder te experimenteren. En dat je ook buiten het atelier nieuwsgieriger en milder naar jezelf kijkt.

Dat je zachter wordt voor jezelf en creatiever, in wat je maakt en ook in hoe je denkt en kijkt, en in hoe je met onverwachte dingen omgaat.

Misschien merk je zelfs dat er buiten het atelier iets verandert. Dat je onderweg opnieuw dingen opmerkt die je vroeger voorbijliep. Dat je vaker stilstaat. Dat je schoonheid begint te zien in heel gewone dagen. Het leven is dan niet plots anders, jij bent alleen anders gaan kijken.

En misschien is dat wel het mooiste aan deze jaarreeks

Ze eindigt niet na de laatste workshop.

Wat je onderweg oefent – aandacht geven, spelen, nieuwsgierig blijven, zachter omgaan met jezelf – neem je mee naar huis.

Ik hoor regelmatig van deelnemers dat ze daar maanden of zelfs jaren later nog de vruchten van plukken.

Dat is moeilijk in een prijs te vatten, maar misschien wel de echte waarde van dit traject.

Wat deelnemers jaren later nog vertellen

 

Creatieve workshop met kinderen en volwassenen in Gent, mindset, durven falen en art journaling Nog eens bedankt voor het ‘Uit je hoofd met je handen’ jaar. De inzichten komen niet altijd onmiddellijk, maar ik heb er zó veel aan gehad.

 

Creatieve workshop met kinderen en volwassenen in Gent, mindset, durven falen en art journaling Quality time voor jezelf in een klein groepje. Genieten van het werken met je handen en tegelijk jezelf op een andere manier leren kennen.

 

Creatieve workshop met kinderen en volwassenen in Gent, mindset, durven falen en art journaling Het was de enige plek die speelser en losser aanvoelde. Meike wist me op een zachte manier uit te dagen en in beweging te brengen.

 

Creatieve workshop met kinderen en volwassenen in Gent, mindset, durven falen en art journaling Het traject hielp me om opnieuw een stukje persoonlijk te groeien.

 

Voel je dat dit is waar je naar verlangt? Dan ontmoet ik je graag vanaf 14 november.
art journaling voor volwassenen in gent
Workshop met kinderen in gent, samen schilderen, collage, artistiek onderzoeken,...

De technieken zijn de ingang

Je leert technieken.

Je ontdekt gelli plate printing, collage, mixed media en porselein.

De technieken zijn nooit het doel. Ze zijn de ingang.

Je komt om ruimte te maken: ruimte om te vertragen en te spelen, om fouten te laten bestaan en om niet alles te moeten weten voordat je begint.

Wat krijg je in de jaarreeks?

Acht maandelijkse workshops rond art journaling en intuïtief creëren, waarvan één een verdiepend tweedaags porseleinatelier (negen namiddagen in totaal).

✓ Alle materialen inbegrepen.

✓ Een vaste plek in een kleine groep van zes deelnemers, de eerste is al gereserveerd.

✓ Persoonlijke begeleiding met aandacht voor jouw proces.

✓ Een individueel ateliermoment wanneer je een workshop mist.

Los geboekt kost dit traject €595 (zeven workshops aan €64 + het tweedaagse porseleinatelier à €147).

✓ Jouw investering als jaarreeks-deelnemer: €487

De jaarreeks start op 14 november.

Daarna sluiten de inschrijvingen en kan je enkel nog de workshops apart reserveren, als er nog plekken zijn.

De workshops

Elke bijeenkomst heeft een eigen thema.

Niet als opdracht die je moet uitvoeren.

Maar als uitnodiging om anders te kijken, te onderzoeken en te creëren.

art journaling workshop gent en intuïtie schilderen

14 NOVEMBER ’26 — Sporen | Art journaling workshop Gent

14u–16u30

Wat laat een indruk na?

Sommige dingen blijven hangen zonder dat we precies weten waarom. Een afdruk, een blad, een stukje textuur of een kleur die je niet loslaat.

Tijdens deze workshop verzamelen, drukken, experimenteren en bouwen we laag voor laag een pagina op, met gelli plate printing, natuurlijke materialen en intuïtieve composities.

Je hoeft geen techniek te beheersen of iets perfects te maken. Je mag nieuwsgierig blijven naar wat onderweg verschijnt.

Soms ontstaat de mooiste pagina precies wanneer je even vergeet waar je naartoe wilde.

art journalen en intuïtief creëren gent koesteren, koesterkunst met eigen gekoesterde foto's en materialen

12 DECEMBER ’26 — Schaduw en stilte

14u–16u30

Wat wordt zichtbaar wanneer je vertraagt?

In de donkerste periode van het jaar hoeft niet alles helder te zijn.

We werken met planten, schaduwvormen, houtskool en inkt, om aandachtiger te leren kijken.

Wie langer kijkt, ontdekt vormen die eerst verborgen bleven.
Kleine details worden verrassend rijk.

Een rustige middag waarin je niets hoeft op te lossen, waarin je alleen kijkt en maakt, en even verdwijnt in het proces.

art journaling voor volwassenen in gent

16 JANUARI ’27 — Wat wil groeien?

14u–16u30

Welke richting voelt levend?

Geen lijst met goede voornemens.
Geen plan voor een productiever jaar.

We verzamelen beelden, woorden, kleuren en vormen die iets in beweging zetten.

Zonder te forceren.
Zonder te moeten weten waar het naartoe gaat.

Sommige dingen groeien vanzelf zodra je er aandacht aan geeft.

Workshop vision board in gent, een creatieve sessie met waardering, hoofd, hart en handen in verbinding

20 FEBRUARI ’27 — Speelruimte

14u–16u30

Wat wilde vroeger vanzelf bewegen?

Als kind verzamelde je schatten.
Tekende je zonder plan.
Verloor je de tijd zonder schuldgevoel.

In deze workshop geven we die manier van creëren opnieuw ruimte.

Niet kinderachtig.
Wel nieuwsgierig.
Speels.
Vrij.

Niet alles hoeft nuttig te zijn om waardevol te worden.

Workshop intuïtief creëren met porselein in gent

20 en 27 MAART ’27 — Kwetsbaar krachtig | Intuïtief creëren met porselein

Tweedaags porseleinatelier, telkens 14u–16u30

Wat hoeft niet perfect te zijn om waardevol te worden?

Porselein bewaart elke aanraking.
Een vingerafdruk.
Een lichte beweging.
Een kleine aarzeling.

We leren het materiaal kennen zonder haast.
Stap voor stap ontstaat iets dat nergens anders had kunnen ontstaan.

Niet ondanks de imperfecties.
Maar dankzij hen.

We combineren intuïtief creëren met technische begeleiding. Op dag één verken je het materiaal. Op dag twee verdiep je het proces. Alle stukken worden nadien geglazuurd en gebakken in het atelier.

Fragiele dingen kunnen heel lang blijven bestaan.

Workshop vision board, collage en art journaling gent

17 APRIL ’27 — Stromen

14u–16u30

Wat gebeurt er wanneer je minder controleert?

Inkt vloeit. Water beweegt. Niet alles laat zich plannen.

We werken met vloeibare materialen, intuïtieve composities en spontane bewegingen. Controle loslaten is hier de oefening: het materiaal doet toch wat het wil — jij mag volgen in plaats van sturen.

Art journaling als oefening in vertrouwen. Durven reageren op toeval. Soms hoef je niet harder te sturen.
Soms mag je gewoon volgen waar het materiaal naartoe wil.

Workshop met kinderen in gent, samen schilderen, collage, artistiek onderzoeken,...

22 MEI ’27 — Ontmoeten

14u–16u30

Wat ontstaat in verbinding?

We bouwen verder op elkaars beelden, reageren op wat een ander maakt en ontdekken hoe creativiteit verandert zodra ze gedeeld wordt.

Verbinding ontstaat soms niet door veel te praten.
Maar door samen iets te maken.

Handen die intuïtief creëren en zoeken via art journaling naar de innerlijke criticus

19 JUNI ’27— Wilde paden

14u-16u30

Hoe beweegt creativiteit wanneer je eerst gaat dwalen?

We beginnen buiten.
Niet om iets te zoeken, maar om te zien wat je onderweg tegenkomt.

Een blad.
Een steen.
Een veertje.
Een vorm die je aandacht trekt.

Terug in het atelier worden die kleine vondsten het vertrekpunt voor afdrukken, kleur, collage en lagen.

Een middag waarin verzamelen, kijken en maken belangrijker zijn dan het eindresultaat.

Soms zit verwondering gewoon langs het pad te wachten.

Acht uitnodigingen om te vertragen, leniger te denken en te leven met meer aandacht en plezier. En één vast moment in je agenda dat je alvast voor jezelf vrijhoudt.

Je komt niet om iets moois te maken. Je komt om ruimte te maken

Wat je als kind vanzelf kon

Een kind staat op en kijkt wat de dag brengt. Een volwassene staat op en kijkt wat er in de agenda staat. Ergens onderweg is die open ruimte verdwenen, de speelruimte. Die speelruimte is er nog. Ze wacht alleen tot jij ze weer opzoekt.

Een analoog eiland in een drukke week

Tweeënhalf uur zonder scherm of meldingen, en zonder algoritmes die bepalen waar je aandacht naartoe gaat.

Alleen materiaal dat antwoord geeft op jouw handen: klei, papier, inkt, verf, beelden en woorden.

Soms is dat precies genoeg om opnieuw thuis te komen in je eigen hoofd.

Ik begeleid niet jouw werk

Ik begeleid jou terwijl je werkt.

Soms stel ik een vraag of reik ik een techniek aan, en soms laat ik je gewoon even verder zoeken, want ieder proces vraagt iets anders.

Je hoeft alleen nieuwsgierig te zijn.

Creatief coach tijdens een workshop art journaling in gent

Ik ben Meike Janssens

Beeldend kunstenaar en begeleider, en vooral iemand die blijft geloven in de kracht van aandacht.

Ik werk al meer dan tien jaar met porselein en keramiek. Onderweg kwamen daar art journaling, mixed media, fotografie, druktechnieken en andere materialen bij. Ik wilde daarmee geen technieken verzamelen, want elk materiaal nodigt weer een andere manier van kijken uit.

Mijn achtergrond in kunst, agogiek, slow looking, positieve psychologie en narratief werken helpt me om mensen te begeleiden naar een proces waarin ze opnieuw mogen vertrouwen op hun eigen handen, hun eigen tempo en hun eigen manier van kijken.

Al makend ontdek je soms dat het verhaal dat je over jezelf vertelt (ik ben niet creatief, ik doe het nooit goed genoeg) maar één versie is. Laag voor laag mag daar een nieuw verhaal over groeien.

Dat is wat ik je graag wil meegeven: geen perfecte pagina of werkstuk, wel de ervaring dat je niet alles hoeft te weten voordat je begint.

Voel je dat dit jouw plek is?

De jaarreeks start op 14 november.

Er zijn zes plaatsen. De eerste is al gereserveerd. Ik ontmoet je graag.

Reserveer je plek.

Ik wil een workshop volgen


Losse workshops (vanaf €64) zijn er enkel als de jaarreeks niet volloopt. Stuur even een e-mail naar hallo@creanaut.be dat je interesse hebt, dan verwittig ik je zodra ik weet of er plekken vrijkomen

Op zoek naar een privéworkshop op maat? Bekijk het creatieve workshop op aanvraag in Gent.

Meike Janssens – creatief coach en beeldend therapeut in Gent. Creatieve mindfulness, keramiek workshops en artistieke coaching bij stress en overdenken gent

Waarom dit atelier bestaat

Misschien kom je hier voor een workshop.

Ik hoop dat je naar huis gaat met iets anders.

Verwondering is een manier van kijken die we onderweg vaak vergeten, en die dus niet alleen bij kinderen hoort.

Misschien begint daar wel alles: aandachtiger leven en leniger denken, en opnieuw verwonderd raken door wat er altijd al was.

Wanneer een ateliermoment meer opent

Soms raakt een open ateliersessie iets aan dat verder wil bewegen, rond stress, faalangst, controle loslaten, richting zoeken of het gevoel vast te zitten in hoofd of lijf.

Voor wie merkt dat zo’n ervaring vraagt om meer ruimte of individuele aandacht is er Praktijk Creanaut in Gent.

Daar begeleid ik volwassenen (en ook kinderen en jongeren) met een intense binnenwereld via creatieve therapie en ervaringsgerichte coaching. Ik doe dat door te vertragen en te werken met hoofd, hart, handen en lichaam, zonder te analyseren of te forceren.

De open ateliersessies blijven wat ze zijn: vrije, laagdrempelige momenten om te maken en te landen. Creanaut is er voor wie daarna voelt: hier wil ik verder mee aan de slag.

 Ontdek de begeleiding bij Praktijk Creanaut